Zajímavé stránky

Left or Right - Co je lepší

18. září 2007 v 17:30 | Libor Fröhlich
Velmi se omlouvám, ale článek byl přesunut do mého nového blogu.
Děkuji za pochopení.


http://cybermagefroll.pise.cz/26308-left-or-right-co-je-lepsi-.html

Screenshots Archive - obrázky aplikací zdarma

16. září 2007 v 22:16 | Libor Fröhlich
Chcete se podívat jak vypadá nějaký program nebo jen sháníte jeho screenshot? Že je to občas obtížné a stojí vás to čas a úsilí? Použijte služeb webu Screenshots Archive, kde najdete zdarma skoro 1300 obrázků rozdělených podle typu aplikace a další stále přibívají. Můžete i uploadnout svůj vlastní a rozšířit tak dále tento archív. Na webu samozřejmě nechybí vyhledávání a ani fórum (i česky) pro případné dotazy a připomínky.
Screenshots Archive | Screenshots collection for your use
http://www.screenshots-archive.com

Trochu expresívní vyhledávač - Si to ***** vygoogluj!

16. září 2007 v 0:49 | Libor Fröhlich
Taky vás rozčilují lidi, kteří se neustále ptají na věci, které by si snadno našli v Google? Odkažte je na trochu názvem expresívní český vyhledávač, který se volně inspiroval stránkou Just Fucking Google It. Na rozdíl od této stránky však v Google rovnou vyhledává. Počet zobrazených výsledů se pak ovládá nenápadnými tlačítky pod polem pro zápis hledaného výrazu.
Si to kurva vygoogluj!
http://www.sitokurvavygoogluj.cz
Obrázek

Kde stáhnout zdarma a legálně starší české hry

15. září 2007 v 22:22 | Libor Fröhlich
Web, který se věnuje výhradně českým hrám z let 1993 až 1998. V databázi jich najdete celkem 31 a z toho 27 je možné stáhnout zadarmo jako freeware nebo abandonware (tzv. opuštěné hry - hry bez licence) U většiny her najdete i recenze a návod. Pro méně zkušené hráče starších her však může být úskalím to, že některé z nich mají problémy pod Windows XP a proto zde najdete i mini návod jak na to včetně odkazů na stažení potřebných programů. Abandonware stránek s downloadem her je mnoho, ale tato je výjimečná tím, že představuje ucelenou kolekci a některé hry ani jinde nenajdete. Na závěr bych jen poznamenal, že hra Agent Mlíčňák není česká nýbrž polská hra, ale tak nějak jsme ji už vzali všichni za svou.
Obrázek.

Prase - tak trochu jiný vyhledávač

15. září 2007 v 2:58 | Libor Fröhlich
Prase (Page Rank Assisted Search Engine) je Web 2.0 vyhledávač, který umí nejen hledat zároveň i jednotlivě v Google, Yahoo a MSN, ale umí hledat stránky i podle jejich hodnoty Page Ranku. Nevýhodou je, že je pomalý a nezobrazuje korektně češtinu s výjimkou Yahoo.
Prase - Page Rank Assisted Search Engine
http://www.prase.us
Obrázek.

On-line konverze rss zdrojů do pdf

12. září 2007 v 23:50 | Libor Fröhlich
Služba, která vám on-line a zdarma převede váš RSS zdroj do pdf souboru, který si můžete stáhnou do svého počítače. Podporuje všechny běžné zdroje (RSS, Atom, OPML) a je možné i zadat jen adresu stránky. Bohužel pro české uživatele je velkým mínusem to, že si neporadí s češtinou.
RSS 2 PDF - Free Online RSS, Atom or OPML to PDF Generator
http://rss2pdf.com
Obrázek:

Skloňování českých slov on-line

11. září 2007 v 23:55 | Libor Fröhlich
Stránka, která umí po zadání českého podstatného jména, přídavného jména, zájmena nebo číslovky skloňovat. Sice nevyčerpává problematiku skloňování komplexně, ale určitě dobrá pomůcka pro školáky a nejen pro ně.
České skloňování / The czech declensions
http://pteryx.net/sklonovani.html

Otestujte zdarma váš webdesign v různých prohlížečích

10. září 2007 v 2:46 | Libor Fröhlich
Služba, která vám zadarmo pořídí screenshoty zadaných stránek tak jak vypadají v prohlížečích v různých operačních systémech. Konkrétně ve Windows (Firefox, MSIE, Opera, Safari), Linuxu (Firefox, Konqueror, Opera) a Mac OS (Safari) Počítejte ovšem s tím, že to nebude hned. Požadavek je přidán do fronty a výsledek je následně poslán na centrální server, ze kterého si můžete screenshoty stáhnout anebo si je jen prohlídnout.
Otestujte váš webdesign v různých prohlížečích
http://browsershots.org

Zjištění pozice ve vyhledávačích pro blogy a weby zdarma a nejen to

9. září 2007 v 2:42 | Libor Fröhlich
Stránek, které Vám spočítají pozici ve vyhledávačích je spousta. Já Vám však chci představit jednu, která je nejen od ostatních příjemně přehledná, ale prochází až 1 000 výsledků. Navíc zjistí Google PageRank, Srank a také i počet indexovaných stránek. Stačí zadat adresu stránky, hledané klíčové slovo a pak jen chvilku počkat na výsledek. Mezi podporované vyhledávače patří Google EN, Google CZ, Live.com, Yahoo.com, Altavista.com, Seznam.cz, Morfeo a Atlas.cz.
Pozice ve vyhledávačích
http://www.pozice-ve-vyhledavacich.cz

Zajímavé a nevšední obrázky z Google Maps

8. září 2007 v 4:44 | Libor Fröhlich
Na Google Maps se dají najít i velmi zajímavé a nevšední satelitní snímky a právě web Google Sightseeing je nabízí ke shlédnutí. Najdete zde různé přírodní útvary, nápisy, stavby, letadla, lidi, optické úkazy, ale i různé události jako je třeba autobus s teroristy v Moskvě nebo UFO. Každý obrázek obsahuje krátký popisek a odkaz do mapy.

Spravujte své RSS zdroje přímo na webové stránce - rssMonitor

6. září 2007 v 16:29 | Libor Fröhlich
rssMonitor.cz - monitoring zpravodajství 24 hodin denně - tvoje rss čtečka
http://www.rssmonitor.cz/
Web na kterém můžete spravovat své RSS zdroje a mít je tak kdykoliv přístupné z jakéhokoliv počítače. K dispozici je velké množství předdefinovaných zdrojů rozdělených do kategorií, ale velmi snadno si přidáte i další RSS zdroj. Samozřejmostí je i vyhledávání.

Nekopíruje někdo na internetu Vaše články? Zjistěte si to.

4. září 2007 v 4:55 | Libor Fröhlich
Copyscape - Website Plagiarism Search - Web Site Content Copyright Protection
http://www.copyscape.com/
Služba, která vyhledá zda někdo nezkopíroval články z Vašeho blogu nebo webu a nevložil je na svůj. Stačí potom kliknout na nalezenou stránku, kde se Vám barevně zobrazí shodný text. Bohužel ve free verzi vypíše pouze několik nalezených stránek, kompletní výpis je placený.

Vytvořte si rychle, jednoduše a zdarma vlastní stránku s odkazy

4. září 2007 v 0:48 | Libor Fröhlich
Bookmarky.cz - vaše oblíbené odkazy
http://www.bookmarky.cz/
Na tomto webu si můžete vytvořit svou vlastní stránku s oblíbenými odkazy a mít je tak kdykoliv přístupné z jakéhokoliv počítače. Prostředí pro přidávání odkazů je tvořeno drag&drop technologií a vše je tedy velmi jednoduché. Jak taková stránka s odkazy může vypadat se můžete přesvědčit zde http://www.bookmarky.cz/users/CyberMageFroll

Netradiční wallpapery s námětem starších her - download zdarma

3. září 2007 v 1:16 | Libor Fröhlich
Překvapte ostatní a oživte si plochu netradičními fanouškovskými wallpapery s námětem starších her z PC a konzolí. Obrázky jsou v různých rozměrech a roztříděny v kategoriích. Download je zadarmo a po registraci můžete uploadnout i svůj vlastní výtvor.

Originální Red Meat v českém překladu

31. srpna 2007 v 20:49 | Libor Fröhlich
Red Meat po česku
http://fuxoft.cz/redmeat/
České překlady Františka Fuky známého komiksového stripu ze stránky http://redmeat.com/ Objevte tento druh humoru anebo pokud znáte, tak se podívejte jak vypadají české překlady originálu.

Adobe Photoshop - 60 tutoriálů

31. srpna 2007 v 14:14 | Libor Fröhlich
60 obrázkových tutoriálů pro Adobe Photoshop v kategoriích Text-effects, Movie techniques, Vector effects, Photo Retouching, Photo Manipulation, Web Buttons / Interface Elements, Digital Coloring a Digital Painting.

Archív starých verzí aplikací - download zadarmo

30. srpna 2007 v 17:37 | Libor Fröhlich
Old Version Downloads - OldApps.com
http://www.oldapps.com/
Na download serverech najdete většinou pouze nejnovější verze aplikací, ale co když sháníte nějakou tu starší? Můžete se zkusit podívat na tento web, který archivuje staré verze software a nabízí i jejich download zdarma.

Sledujte počasí na snímcích z družic NOAA

29. srpna 2007 v 16:28 | Libor Fröhlich
Aktuální snímky počasí z družic na polární dráze - NOAA pro Evropu, Střední Evropu a Českou republiku. Najdete zde černobílé i barevně zvýrazněné snímky oblačnosti a snímky barevně zvýrazněných teplotních intervalů.

GahooYoogle - Google a Yahoo! hledají zároveň

29. srpna 2007 v 14:40 | Libor Fröhlich
GahooYoogle.com
http://www.gahooyoogle.com

Vyhledávač, ve kterém se zobrazí výsledek hledání v Google a Yahoo! zároveň na jedné stránce.

GameBook - vytvoř si zdarma vlastní hru

29. srpna 2007 v 13:55 | Libor Fröhlich
Na téhle stránce najdete zadarmo ke stažení český interpret pro vytváření jednoduchých textových a RPG her. Hry se velmi jednoduše programují pomocí tagů a nechybí ani návod jak na to. Doporučuji stáhnout verzi bez instalátoru.
 
 

Reklama