Září 2007

Změna je život

21. září 2007 v 18:46 | Libor Fröhlich |  Z mého života
Takže zkrátka a jednoduše. Odcházím z blog.cz. Můj nový blog se nachází na http://cybermagefroll.pise.cz a měl by pokračovat přibližně ve stejném duchu jako tento.

Left or Right - Co je lepší

18. září 2007 v 17:30 | Libor Fröhlich |  Zajímavé stránky
Velmi se omlouvám, ale článek byl přesunut do mého nového blogu.
Děkuji za pochopení.


http://cybermagefroll.pise.cz/26308-left-or-right-co-je-lepsi-.html

Lidi jsou zkrátka blbý, blbý, blbý

17. září 2007 v 8:31 | Libor Fröhlich |  Z mého života
Velmi se omlouvám, ale článek byl přesunut do mého nového blogu.
Děkuji za pochopení.

Screenshots Archive - obrázky aplikací zdarma

16. září 2007 v 22:16 | Libor Fröhlich |  Zajímavé stránky
Chcete se podívat jak vypadá nějaký program nebo jen sháníte jeho screenshot? Že je to občas obtížné a stojí vás to čas a úsilí? Použijte služeb webu Screenshots Archive, kde najdete zdarma skoro 1300 obrázků rozdělených podle typu aplikace a další stále přibívají. Můžete i uploadnout svůj vlastní a rozšířit tak dále tento archív. Na webu samozřejmě nechybí vyhledávání a ani fórum (i česky) pro případné dotazy a připomínky.
Screenshots Archive | Screenshots collection for your use
http://www.screenshots-archive.com

Trochu expresívní vyhledávač - Si to ***** vygoogluj!

16. září 2007 v 0:49 | Libor Fröhlich |  Zajímavé stránky
Taky vás rozčilují lidi, kteří se neustále ptají na věci, které by si snadno našli v Google? Odkažte je na trochu názvem expresívní český vyhledávač, který se volně inspiroval stránkou Just Fucking Google It. Na rozdíl od této stránky však v Google rovnou vyhledává. Počet zobrazených výsledů se pak ovládá nenápadnými tlačítky pod polem pro zápis hledaného výrazu.
Si to kurva vygoogluj!
http://www.sitokurvavygoogluj.cz
Obrázek

Kde stáhnout zdarma a legálně starší české hry

15. září 2007 v 22:22 | Libor Fröhlich |  Zajímavé stránky
Web, který se věnuje výhradně českým hrám z let 1993 až 1998. V databázi jich najdete celkem 31 a z toho 27 je možné stáhnout zadarmo jako freeware nebo abandonware (tzv. opuštěné hry - hry bez licence) U většiny her najdete i recenze a návod. Pro méně zkušené hráče starších her však může být úskalím to, že některé z nich mají problémy pod Windows XP a proto zde najdete i mini návod jak na to včetně odkazů na stažení potřebných programů. Abandonware stránek s downloadem her je mnoho, ale tato je výjimečná tím, že představuje ucelenou kolekci a některé hry ani jinde nenajdete. Na závěr bych jen poznamenal, že hra Agent Mlíčňák není česká nýbrž polská hra, ale tak nějak jsme ji už vzali všichni za svou.
Obrázek.

Prase - tak trochu jiný vyhledávač

15. září 2007 v 2:58 | Libor Fröhlich |  Zajímavé stránky
Prase (Page Rank Assisted Search Engine) je Web 2.0 vyhledávač, který umí nejen hledat zároveň i jednotlivě v Google, Yahoo a MSN, ale umí hledat stránky i podle jejich hodnoty Page Ranku. Nevýhodou je, že je pomalý a nezobrazuje korektně češtinu s výjimkou Yahoo.
Prase - Page Rank Assisted Search Engine
http://www.prase.us
Obrázek.

On-line konverze rss zdrojů do pdf

12. září 2007 v 23:50 | Libor Fröhlich |  Zajímavé stránky
Služba, která vám on-line a zdarma převede váš RSS zdroj do pdf souboru, který si můžete stáhnou do svého počítače. Podporuje všechny běžné zdroje (RSS, Atom, OPML) a je možné i zadat jen adresu stránky. Bohužel pro české uživatele je velkým mínusem to, že si neporadí s češtinou.
RSS 2 PDF - Free Online RSS, Atom or OPML to PDF Generator
http://rss2pdf.com
Obrázek:

Skloňování českých slov on-line

11. září 2007 v 23:55 | Libor Fröhlich |  Zajímavé stránky
Stránka, která umí po zadání českého podstatného jména, přídavného jména, zájmena nebo číslovky skloňovat. Sice nevyčerpává problematiku skloňování komplexně, ale určitě dobrá pomůcka pro školáky a nejen pro ně.
České skloňování / The czech declensions
http://pteryx.net/sklonovani.html

Nudíte se? Pračka, vypínač a toaletní papír on-line

11. září 2007 v 22:11 | Libor Fröhlich |  Seky a záseky
Nudíte se? Podívejte se na tři poněkud úchylné stránky na kterých můžete sledovat ve flash animaci praní prádla, cvakat donekonečna vypínačem nebo točit rolí toaletního papíru.

Otestujte zdarma váš webdesign v různých prohlížečích

10. září 2007 v 2:46 | Libor Fröhlich |  Zajímavé stránky
Služba, která vám zadarmo pořídí screenshoty zadaných stránek tak jak vypadají v prohlížečích v různých operačních systémech. Konkrétně ve Windows (Firefox, MSIE, Opera, Safari), Linuxu (Firefox, Konqueror, Opera) a Mac OS (Safari) Počítejte ovšem s tím, že to nebude hned. Požadavek je přidán do fronty a výsledek je následně poslán na centrální server, ze kterého si můžete screenshoty stáhnout anebo si je jen prohlídnout.
Otestujte váš webdesign v různých prohlížečích
http://browsershots.org

Zjištění pozice ve vyhledávačích pro blogy a weby zdarma a nejen to

9. září 2007 v 2:42 | Libor Fröhlich |  Zajímavé stránky
Stránek, které Vám spočítají pozici ve vyhledávačích je spousta. Já Vám však chci představit jednu, která je nejen od ostatních příjemně přehledná, ale prochází až 1 000 výsledků. Navíc zjistí Google PageRank, Srank a také i počet indexovaných stránek. Stačí zadat adresu stránky, hledané klíčové slovo a pak jen chvilku počkat na výsledek. Mezi podporované vyhledávače patří Google EN, Google CZ, Live.com, Yahoo.com, Altavista.com, Seznam.cz, Morfeo a Atlas.cz.
Pozice ve vyhledávačích
http://www.pozice-ve-vyhledavacich.cz

Zajímavé a nevšední obrázky z Google Maps

8. září 2007 v 4:44 | Libor Fröhlich |  Zajímavé stránky
Na Google Maps se dají najít i velmi zajímavé a nevšední satelitní snímky a právě web Google Sightseeing je nabízí ke shlédnutí. Najdete zde různé přírodní útvary, nápisy, stavby, letadla, lidi, optické úkazy, ale i různé události jako je třeba autobus s teroristy v Moskvě nebo UFO. Každý obrázek obsahuje krátký popisek a odkaz do mapy.

Letem světem po českých Web 2.0 stránkách

7. září 2007 v 0:43 | Libor Fröhlich |  Internet
Zdá se že Web 2.0 víceméně rozdělil lidi na dva tábory, jejich příznivce a jejich odpůrce a tak jsem si udělal takovou menší procházku po českých Web 2.0 stránkách a musím říct, že mám pro odpůrce celkem i jisté pochopení. Většina českých stránek, až na pár vyjímek, totiž tuto technologii (dá-li se to takto označit) využívá, abych tak řekl pouze na půl plynu a ve výsledku to vypadá, že nemá co nabídnout. Já si ale myslím opak a že je to záležitostí brzké budoucnosti, co si na to prostě zvykneme a halasný pokřik nespokojenců uhasne.
Nebudu tu rozebírat, zda pojem Web 2.0 má nebo nemá ve skutečnosti nějaký konkrétní význam a které stránky do této kategorie lze zařadit a které ne. Nemá to žádný přínosný smysl. Jen jsem si z těch českých několik vybral a navštívil je. A rovnou podotknu, že jsem se vyhnul stránkám typu wikipedia, stránkám s uploadem videa atp., ty zde zkrátka nenajdete.
Bookmarky
Bookmarky.cz Tato stránka mě asi oslovila nejvíc, protože si na ní můžete velmi jednoduše vytvořit svoji vlastní stránku s odkazy. Jak taková stránka může ve výsledku vypadat se můžete přesvědčit zde Bookmarky - CyberMageFroll Využil jsem i možnost přidání zajímavého postranního panelu do Opery.
Conota.cz Stránka, která mě zpočátku zaujala (je trochu podobná na Bookmarky.cz), ale bohužel ve výsledku mi přišla zmatená a těžkopádná.
Čtecka.cz Co tahle stránka umí nebo neumí se bohužel nedozvíte vůbec nic. Zatím je tam pouze seznam článků s různých zdrojů a v době psaní tohoto článku na stránce s registrací najdete pouze nápis: Dočkáte se... Ale pravděpodobně půjde o stránku typu Jagg.cz nebo Linkuj.cz
Jagg.cz Pouze přidávání odkazů.
Linkuj.cz Pouze přidávání odkazů s možností hlasování.
Linkuj.o106.com Pouze přidávání odkazů s možností hlasování.
Media Blog Pouze přidávání odkazů s možností hlasování.
Diskusní fóra
iKomentare.cz Stránka, na které diskusní témata navrhují samotní registrovaní členové. Nevím, ale přišlo mi to na první pohled tak trošku sterilní a nudné, ale uvidíme časem, co by se z toho mohlo vyvinout.

Knihy
Knihi.cz Stránka na které si můžete poznamenávat, hodnotit a diskutovat o svých přečtených knihách. K dispozici je i žebříček nejčtenějších knih, žebříček nejlépe/nejkontroverzněji hodnocených knih a nabídky na prodej/koupi atp. Zajímavý projekt, ale co se z něj doopravdy vyvine ukáže až čas.
Knizky.net O téhle stránce Vám bohužel neřeknu vůbec nic. Povětšinou se tam skví pouze nápis Application error (Rails)
Mapy
Amapy.atlas.cz Mapa české republiky a Evropy. K dispozici je základní i letecká mapa, dále turistické trasy, cyklotrasy a vodácké mapy. Z nástrojů pak měření vzdálenosti, GPS a plánovač tras.
RSS
rssMonitor.cz Na této stránce si můžete spravovat své rss zdroje. Můžete využít velké množství již předdefinovaných (v různých kategoriích), ale můžete si přidat i svůj vlastní zdroj a k dispozici je i vyhledávání. Zajímavá varianta pokud se na internet přihlašujete z různých počítačů.
Video
Stream.cz V podstatě něco jako internetová televize. Má své vlastní pořady a reportáže, ale najdete zde i hudební videoklipy, seriály, uživatelská videa (lze uploadnout po registraci) atp. Stránka mi připadla nápaditě a příjemně udělaná a určitě si zaslouží pozornost.
Vlastní portál
Netvibes.com Zapomeňte na seznam nebo centrum a vytvořte si vlastní soukromý portál. Ten je tvořen rozbalovacími moduly, které si umístíte na plochu stránky a ve kterých můžete mít třeba předpověď počasí, rss zdroje, úkoly, email, html kód atd. atp. Samotné moduly můžete jednoduše vytvářet a editovat nebo použít některý z už připravených. Velmi zajímavá záležitost a rozhodně doporučuji navštívit. Tato stránka sice není česká, ale protože v základě komunikuje v češtině a navíc je to krásná ukázka Web 2.0, tak jsem jí sem zařadil.

Spravujte své RSS zdroje přímo na webové stránce - rssMonitor

6. září 2007 v 16:29 | Libor Fröhlich |  Zajímavé stránky
rssMonitor.cz - monitoring zpravodajství 24 hodin denně - tvoje rss čtečka
http://www.rssmonitor.cz/
Web na kterém můžete spravovat své RSS zdroje a mít je tak kdykoliv přístupné z jakéhokoliv počítače. K dispozici je velké množství předdefinovaných zdrojů rozdělených do kategorií, ale velmi snadno si přidáte i další RSS zdroj. Samozřejmostí je i vyhledávání.

Chcete plat 15000,-Kč/hod.? Jděte pracovat jako skladník!

5. září 2007 v 21:06 | Libor Fröhlich |  Seky a záseky
www.jobs.cz - spojení z elitou. Tak tenhle slogan dostává zcela nový rozměr. Axial Personnel Agency, s.r.o. nabízí totiž na tomto webu práci skladníka s nástupním platem 15000,- Kč/hod. (po zkušební době 18000,-Kč/hod.), 13 plat a stravenky v hodnotě 70Kč. No sakra, neberte to! :)))
Kdyby nebyla stránka již dostupná nebo byla pozměněná tak

Nekopíruje někdo na internetu Vaše články? Zjistěte si to.

4. září 2007 v 4:55 | Libor Fröhlich |  Zajímavé stránky
Copyscape - Website Plagiarism Search - Web Site Content Copyright Protection
http://www.copyscape.com/
Služba, která vyhledá zda někdo nezkopíroval články z Vašeho blogu nebo webu a nevložil je na svůj. Stačí potom kliknout na nalezenou stránku, kde se Vám barevně zobrazí shodný text. Bohužel ve free verzi vypíše pouze několik nalezených stránek, kompletní výpis je placený.

Vytvořte si rychle, jednoduše a zdarma vlastní stránku s odkazy

4. září 2007 v 0:48 | Libor Fröhlich |  Zajímavé stránky
Bookmarky.cz - vaše oblíbené odkazy
http://www.bookmarky.cz/
Na tomto webu si můžete vytvořit svou vlastní stránku s oblíbenými odkazy a mít je tak kdykoliv přístupné z jakéhokoliv počítače. Prostředí pro přidávání odkazů je tvořeno drag&drop technologií a vše je tedy velmi jednoduché. Jak taková stránka s odkazy může vypadat se můžete přesvědčit zde http://www.bookmarky.cz/users/CyberMageFroll

Netradiční wallpapery s námětem starších her - download zdarma

3. září 2007 v 1:16 | Libor Fröhlich |  Zajímavé stránky
Překvapte ostatní a oživte si plochu netradičními fanouškovskými wallpapery s námětem starších her z PC a konzolí. Obrázky jsou v různých rozměrech a roztříděny v kategoriích. Download je zadarmo a po registraci můžete uploadnout i svůj vlastní výtvor.